Всеукраїнська виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”

      У червні місяці цього року Українським державним центром позашкільної освіти було проведено оцінку експонатів представлених на Всеукраїнську виставку-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!». Основними  із завданнь  виставки-конкурсу є залучення учнівської молоді до різноманітних  напрямів  науково-технічної творчості та підведення підсумків роботи технічних гуртів.

      На конкурс було подано 337 робіт із 22 областей України та міста Києва. Не представили експонати позашкільні навчальні заклади Харківської та Луганської областей. У Всеукраїнській виставці-конкурсі взяла участь учнівська молодь загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій, позашкільних навчальних закладів та професійно технічних училищ.

      Найбільш складними та майстерно виконаними виявилися експонати вихованців позашкільних навчальних закладів: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Хмельницької, Сумської, Чернігівської областей та міста Києва.


      В розділі «Технічні науки» представлені прилади з радіоелектроніки, засоби зв’язку, обладнання автоматики, прилади, пристрої та обладнання електротехнічного призначення, вдосконалені блоки живлення, регулятори напруги та струму, освітлювальна техніка. Також представлена промислова техніка: верстати, технологічний інструмент; моделі та макети промислового обладнання; прилади  та обладнання, які покращують технологічні процеси.

      Вихованці гуртка «Токар» Державного навчального закладу «Центр професійно-технічної освіти» №1 міста Вінниці виготовили Діючу модель настільно-свердлильного верстата.

      Настільно-свердлильний верстат призначений для свердління отворів в деталях з чорних і кольорових металів, а також інших матеріалів, діаметром не більше 6 мм. Простота конструкції забезпечує легкість управління, надійність і довговічність верстата. Відлік глибини обробки проводиться по круговому лімбу штурвалу На настільно-свердлильному верстаті обробка отворів виконується свердлами, зенкерами, розгортками, зенківками та іншими інструментами, нарізування різьби - мітчиками.


      У розділі «Сільськогосподарська техніка» можна зустріти пристрої для сільськогосподарських машин, діючі зразки та моделі малогабаритної техніки та пристрої для роботи на присадибних ділянках, у садівництві та інші прилади та обладнання, які покращують умови праці та технологічні процеси у тваринництві і птахівництві.

      Наприклад вихованці гуртка «Технологія та сучасна інженерія» Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Волинської облдержадміністрації виготовили ручний культиватор. Даний виріб простий в виготовленні та не потребує багато фінансових вкладень.

      Але по при свою простоту значно полегшує сільськогосподарські роботи та може стати незамінним помічником на дачі та в городі.


      У розділі «Технічні навчальні посібники» представлені діючі електрифіковані стенди, панно, які пояснюють фізичні процеси та сприяють кращому засвоєнню учбового матеріалу.

      Вихованці Житомирського вищого професійного училища виготовили навчальний посібник «Будова багатофункціонального пристрою». Даний посібник є незамінним на уроках інформатики так як повністю розкриває будову ПК та полегшує засвоєння учбового матеріалу.


      Найбільше експонатів представлено в розділі «Спортивно-технічне моделювання» тут представлені спортивно-технічні моделі всіх класів та категорій, а саме: моделі суден, авіаційні та автомобільні моделі, моделі ракет, стендові технічні та архітектурні моделі, макети та моделі космічних кораблів, ракетоносіїв,  стартових установок; самохідні керовані моделі; зразки військової ракетної техніки.

      Наприклад вихованці гуртка «Судномоделювання» Ірпінського центру позашкільної освіти Київської області розробили проект «Український морський старт». В даному проекті юні гуртківці пропонують побудувати стартовий комплекс на потужностях українських заводів та фабрик. При реалізації даного проекту буде задіяна досить велика кількість виробництв та робочих місць. Основним завданням комплексу є вивід вантажу на орбіту при затраті енергії набагато менше ніж з діючих космодромів.

      Юні авіамоделісти з Семенівки Чернігівської області виготовили Радіокеровану модель літака для 3D пілотажу. Дана модель виготовлена з пінополістиролових плит які досить бюджетні та доступні. Особливістю даного матеріалу є легкість простота зборки та ремонту.


     У розділі «Архітектура» та будівництво представлені макети та проекти всіх видів споруд, будівель, будівельних комплексів, фрагментів вулиць та міської забудови, залізничних вокзалів та інші типи будівель з елементами ландшафту або без них.

      Вихованці Бориспільського міського центру технічної творчості «Евріка» Київської області виготовили макет «Золоті ворота» — один з небагатьох пам'ятників Києва, що частково зберігся з часів правління князя Київської Русі Ярослава Мудрого.


      На виставках Українського державного центру позашкільної освіти представлені роботи творчої праці рук вихованців позашкільних навчальних закладів України.

Ми пропонуємо познайомитися з творчими роботами дітей, які займаються в технічних гуртках, відвідавши наші виставки.