Щорічно у м. Києві на базі Українського державного центру позашкільної освіти  з метою підтримки й розвитку декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, художньо-естетичного виховання учнівської молоді, формування в неї поваги до національної спадщини проводиться Всеукраїнська виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва « Знай і люби свій край».

Вихованці студій і гуртків позашкільних закладів України представляють  роботи у номінаціях: художнє різьблення по дереву, гончарство та кераміка, художнє плетіння, ткацтво, в’язання спицями, гачком, витинання, художня вишивка, народна лялька, м’яка іграшка,  писанкарство,  вироби з тіста, вироби зі шкіри, декоративний розпис та ін.

У цьому році на виставку-конкурс надійшло 1 313 робіт з усіх регіонів України, окрім Луганської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Художній рівень робіт, які представлені на виставці, відповідає критеріям конкурсу. Автори проявили творчу фантазію, неповторність та оригінальність в їх виготовленні.

В останні роки у гуртках та студіях  поширюються ковальське, гончарське, килимарське види ремесел. Одне з найстаріших народних ремесел – ковальство, представлено на виставці Миколаївською та Хмельницькою областями. Роботи «Троянда» та «З любов’ю» вражають досконалістю виконання та естетичним смаком юних ковалів. Кований вручну виріб — це завжди ексклюзив, адже у ньому відображається індивідуальний стиль майстра та розкривається потенціал самого металу. Довговічність і практичність поєднуються з естетичною довершеністю.

В розділі кераміка і гончарство відзначилась роботами Дніпропетровська, Кіровоградська, Київська область це такі роботи:«Стихія Сонця і лісу», «Стихія землі і води», «Птах миру», «Народні ляльки» та інші.

Розмаїття ляльок-мотанок, українських килимів, різьби по дереву свідчить про те, що українські традиції не тільки збереглися, але й знаходять своє нове відродження у сучасному погляді юних майстрів.

Поряд з традиційними видами декоративно-ужиткового мистецтва велика кількість робіт виконана у сучасних техніках  та з нетрадиційних матеріалів. Вихованці Рівненської, Чернігівської, Волинської, Херсонської областей  створюють унікальні картини з тополиного пуху «Тепло рідного краю», «Рідні серцю Маки», «Подих літа», «Соняшники» та інші. Ані клею, ані жодних надскладних технологій, живі полотна творяться лише руками без попереднього ескізу та використання пензлів, клею, грунтування.

Модна і молода техніка рукоділля – випалювання по тканині (гільйоширування) представлена вихованцями Одеської області – робота «Яскрава  Пасха». Можливості цього рукоділля дуже широкі. Гарячою голкою можна створювати чудові вироби із застосуванням аплікацій: серветки, листівки, декоративні панно, записні книжки, елементи декору, а також мереживні вишукування в стилі рішельє: шарфики, комір і т. д.

Всі роботи  дітей пронизані щирою любов’ю до України, про що свідчить тематика робіт живопису:«Біль за Україну», «Моя Україна», «Герої рідного краю», «Червона калина»,  графіки: «Роздуми», «Сум», «Незламні герої», «Рідна хата» «Молитва за Україну», «Земле моя, найкраща і єдина!», батику: «Макове  поле…», «Голуб миру», виробів із соломки «Обереги моєї країни»,  квілінгу: «Біль за Україну», «Моя країна-Україна», «Тарас Шевченко – голос нації», «Боже, Україну збережи!», «Я – українець!»,  та багато інших. Кожна робота – це пісня дитячої душі.

Бажаємо учасникам – перемоги.

Бажаючим відвідати виставку – прийти і долучитися до дитячих мрій та творчості.

DSC02875 DSC02874 DSC02878 DSC02876 DSC02877 DSC02873 DSC02872 DSC02879 DSC02867 DSC02868 DSC02869