ДО 100-РІЧЧЯ СОБОРНОСТІ ВІДБУВСЯ 12-Й ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ СОБОРНОСТІ НА МОСТУ ПАТОНА

ХІД ЗАХОДУ

"22 січня Україна відзначила День Соборності - свята на згадку об'єднання Української народної республіки та Західно-Української народної республіки в єдину соборну державу, що відбулось в цей день у 1919 році. Цьогоріч ми відзначаємо 100 років цієї визначної історичної події, на вшанування якої й відбувся традиційний Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона.
Ця акція відбувається на згадку і про події ще недавнього часу, а саме живого ланцюга, який в 1990 році об'єднав 3 мільйони українців, що тримались за руки на відстані від Києва до Львова. Саме задля збереження пам'яті про ці історичні події на зорі виникнення та відновлення української державності, а також живого справжнього об'єднання українців Сходу та Заходу, українців з лівого та правого берегів Дніпра. З 2008 року за ініціативи Вадима Васильчука відбуваються Живі Ланцюги Соборності на мосту Патона.
Незважаючи на морозець, з самого ранку на лівому та правому березі біля мосту Патона зібрались учасники акції, які тримали символи державності - українські прапори. Голову кожної з колон очолили хлопці, вдягнені в строї військових тих часів - чорних гайдамаків та козаків армії УНР на лівому березі, та вояків Української Галицької Армії на правому. Несучи прапори, хоругви та граючи на литаврах, вони разом зі своїми колонами, рушили до середини мосту Патона, де відбувся акт символічного єднання. Учасники акції утворили 30-метровий державний прапор з синього та жовтого тла, що їх несли в кожній з колон.
Після об'єднання усі хором заспівали гімн України, а потім вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто загинув в цей день в 2014 році на Майдані: Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського та Романа Сеника, а також усіх загиблих у боротьбі за волю та незалежність України. Окрім свічок, були запалені жовті та сині дими, що відтворили кольори державного прапору й у січневому небі.
Після єднання учасники Живого Ланцюга Соборності вийшли на лівий берег, де відбулося спільне фотографування та визначення переможців конкурсу патріотичних малюнків на обличчі."


"
Ми вітаємо всіх з Днем Соборності і бажаємо, щоб прагнення єдності завжди жило в серцях і душах українців, а Україна завжди була вільною, сильною та єдиною країною!"