8-10 травня 2015 року у м. Тернополі, в спорткомплексі підприємства «Ватра», відбулись: 3-й етап Кубка України з авіамоделей «Повітряного бою» 2015 року, «Кубок Свободи», відкрита першість Тернопільської області з авіамодельного спорту. Змагання, організовані Федерацією авіамодельного спорту України та Комунальним закладом Тернопільської міської ради «Станція юних техніків», зібрали 31 пілота з Київської, Харківської, Чернівецької, Хмельницької, Запорізької, Дніпропетровської, Тернопільської, Винницької областей, міста Києва та з Угорщини.

Програма змагань передбачала старти «бойових» літачків з двигунами внутрішнього згорання об’ємом 1,5 кубічних сантиметра. Перемігши у першому двобої юнака з Чернівців Максима Печенюка та програвши у другому лише призеру чемпіонату Світу 2014 року серед юнаків Іллі Редюку, вихованець Українського державного центру позашкільної освіти Данило Міленін зайняв друге місце в класі моделей F2I.

У змаганнях у класі авіамоделей F2D у першому ж двобої жеребкування звело Данила з бронзовим призером Чемпіонату Світу у Польщі 2014 року, майстром спорту з Вінницької області Іщенком Олегом. Юний спортсмен врахував помилки попередніх змагань на Кубок України в Києві та одразу перейшов до оборонного польоту «на спині», не давши, під оплески глядачів, відрубати хоч один шматок стрічки своєму титулованому супернику, здобувши в результаті нічию. Усі глядачі з увагою очікували другого бою. Ось моделі у повітрі та знову Данило переходить в політ «на спині» на висоті 20 сантиметрів, не дозволяючи Іщенкові «дістати» свою стрічку. За 10 секунд до кінця двобою Міленін пішов в контратаку, щоб, нарешті, здобути перемогу, але обидві моделі, зіштовхнувшись, впали на газон стадіону. Піднявши рештки розбитих моделей, судді побачили відрубану стрічку Данила, а це означало перемогу Олега Іщенка. Спорт є спорт, і в деяких поєдинках треба вміти достойно програвати.

Таким чином, Данило Міленін з м. Києва, вихованець Українського державного центру позашкільної освіти, посів друге місце серед юнаків на 3-му етапі Кубку України з авіамодельного спорту серед моделей класу «Повітряного бою» 2015 року, «Кубку Свободи». Ця перемога зробила його кандидатом до збірної команди України серед юнаків для участі в міжнародних змаганнях.

Бажаємо успіхів юному авіамоделісту!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA