3-6 липня 2015 року в м. Києві, на аеродромі спортивного комплексу «Чайка» відбулись Всеукраїнські змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту (кордові моделі). У змаганнях взяли участь 61 авіамоделіст з одинадцяти регіонів України: Донецької, Дніпропетровської, Закарпатської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Сумської, Черкаської, Харківської, Хмельницької областей та міста Києва.

В перший день змагань Український державний центр позашкільної освіти організував для учасників заходу цікаву екскурсію до Державного музею авіації України, який є найбільшим історико-технічним музеєм країни, що був створений до століття світової авіації та містить справжні літаки-експонати. Експозицію вже майже 70 літаків і вертольотів, які розміщені в музеї, майбутні авіатори оглядали більше чотирьох годин. Про кожен з експонатів вони почули змістовну та захоплюючу розповідь креативного екскурсовода музею, якому учасники змагань задавали багато технічних запитань і на які, до свого задоволення, отримували точні відповіді. Ядром основної колекції музею є літаки учбово-авіаційної бази, які найбільше усіх зацікавили, тому що юні авіамоделісти мали можливість посидіти в кабіні такого літака, ознайомитись з панеллю управління, взяти в руки штурвал та відчути себе справжнім пілотом. На цій захоплюючій екскурсії учасники змагань отримали для себе багато корисної інформації про розвиток та сучасний стан авіаційної техніки.

Змагання проводились в чотирьох класах: швидкісних, пілотажних, гоночних моделей, також на змаганнях були представлені літаючі моделі-копії, де, окрім сучасних літаків, можна було побачити й історичні моделі літальних апаратів. З моделлю воєнного літака ПО-2, на якому літали жінки-льотчиці авіаційного полку «Нічні відьми», виступив майбутній льотчик Корнусь Дмитро, курсант Харківського вищого військового авіаційного училища льотчиків ім. Івана Кожедуба з Харківської області, який зайняв перше місце в класі моделей-копій.

Фанати авіамодельного спорту напружено боролись за призові місця на всіх етапах змагань, але найбільші пристрасті вирували в класі перегонів. У класі перегонів F2E брала участь й дівчина – Анастасія Тригуб з міста Борисполя Київської області, що є рідкістю в авіамодельному спорті. В згуртованій парі зі своїм механіком Анастасія Тригуб зайняла призове друге місце. Екіпаж з Харківської області у складі пілота Смирнова Анатолія та механіка Моісіаді Артура, який у зосередженій боротьбі успішно виступив на змаганнях та зайняв перше місце у класі перегонів F2C, буде готуватись до виступу на чемпіонаті Європи, який скоро відбудеться в Болгарії.

У командному заліку учасники Всеукраїнських змагань показали такі результати:

I місце – зайняла команда Київської області;

II місце – команда Харківської області;

III місце – команда Черкаської області;

Вихованцю авіамодельного гуртка Українського державного центру позашкільної освіти одинадцятирічному Міленіну Данилу всього два кілометри швидкості не вистачило, щоб зайняти призове місце, він фінішував четвертим в класі швидкісних моделей.

Бажаємо переможцям та всім учасникам змагань спортивних успіхів в авіамодельному спорті та успішної участі в європейських першостях.

IMG_6690 IMG_6707 IMG_6757 IMG_6762 IMG_6765 IMG_6767 IMG_6811 IMG_6814 IMG_6816