В Києві пройшов фінал Всеукраїнського IT-конкурсу для дітей та молоді «iTalent»

У Київському освітньому просторі ЦеХАБ пройшов фінал з ІТ-номінацій Всеукраїнського конкурсу для дітей та молоді «iTalent»


Головна мета конкурсу – мотивація молоді до вивчення інформаційних технологій та набуття цифрових компетенцій.  Конкурс проходить два рази на рік та складається із двох частин: он-лайн та фіналу.

 


У фінал пройшли 77 юних IT-талантів, які презентували свої проекти компетентному журі – практикуючим IT-фахівцям. Всього у конкурсі було задіяно більше 1800 дітей віком від 8 до 18 років з 24 областей України. Загалом за півтора роки конкурс задіяв майже 5000 підлітків.

 


Цього року конкурс проводився з 11 ІТ-номінацій: розробка web, комп’ютерних ігор, програм та апаратна;  2D і 3D графіка, 2D і 3D анімація, цифрове фото і відео-монтаж, розробка гри у SCRATCH.


Попри юний вік, фіналісти представили не просто учбові розробки, а реальні проекти із дуже потужною технологічною базою: мобільні додатки із доповненою реальністю, он-лайн шкільні щоденники,  розумні розетки, неймовірну «дорослу» графіку та анімацію, тощо.

Керівник проекту - Єременко Антон, зазначив:

Ми, з одного боку, хотіли показати, що навіть маленькі діти здатні робити абсолютно «не дитячі» проекти. Допомогти їм переконатися, що вони дійсно мають ІТ-талант. А з іншого боку - наблизити їх до ІТ світу: дати можливість отримати фідбек по проекту від потужних ІТ-експертів. Дозволити їм відчути піклування дорослих через безпосередній контакт з організаторами, через всі можливі месенджери в режимі 24/7. Все відбулося так круто, в тому числі, тому що проводили захід не в «актовому залі із шторами, люстрами і дерев'яними партами», а в сучасному просторі ЦеХаб, сповненому різноманітними гаджетами.

Компанія Цитрус підтримала освітню ініціативу і виступила генеральним партнером.

PR-директор компанії, Юлія Дробишева, резюмувала:

Освітні заходи Всеукраїнського масштабу дозволяють підтримувати талановитих та творчих молодих людей з усіх регіонів України. Саме вони в майбутньому стануть відмінними професіоналами і зроблять достойний внесок у розвиток нашої країни. Тому зараз наша задача - допомогти їм розвиватися і вірити в свої сили. У високорозвинених країнах великі бізнес-корпорації постійно дбають про розвиток здібностей підростаючого покоління. Компанія «Цитрус» - потужна бізнес-корпорація, яка уже зараз дбає про майбутнє нашої країни та інвестує у дітей. Ми із задоволенням ділимося своїми кращими надбаннями із маленькими українцями.

Конкурс проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України

Геннадій Шкура, директор Українського державного центра позашкільної освіти зазначив -

Розвиток ІТ галузі надзвичайно важливий для нашої країні, ми прагнемо стати цифровою країною, тому так важливо навчити дітей і вчителів цифровим компетенціям. Ми вдячні, що сьогодні завдяки державно-приватному партнерству і участі соціально-відповідального бізнесу у нас є можливість підтримувати талановиту молодь

Партнерами заходу також виступили: