БРЕЙК ДАНС

     Все більшої популярності серед сучасної молоді набуває брейк-данс. З 2014 року в Українському державному центрі позашкільної освіти розпочав свою роботу гурток сучасного танцювального напрямку – «Sunshine» (“Саншайн” у перекладі з англійської означає “сонячне проміння Отже, що ж таке «брейк-данс»?  Звідки він прийшов до нас?

     Брейк-данс – стиль вуличного танцю, що розвинувся з хіп-хоп-руху в Південному Бронксі (Нью-Йорк), на початку 70-х років. Цей танець є одною з підвалин розвитку хіп-хоп культури. Це найстаріший і найвідоміший зі всіх стилів танців такого типу.

     Традиційно вважається, що початки брейк-дансу виникли у 1969 році завдяки зірці того часу Джеймсу Брауну та його хіту «Get on the Good Foot». Під час виконання своїх композицій він виконував своєрідний танець, що отримав назву «Good Foot». Згодом він стає окремим танцювальним стилем. У той же період було також започатковано традицію баттлів.


      Танець тих часів значно відрізнявся від того, що розуміють під брейк-дансом сьогодні. В деяких аспектах він був простішим. В танці не було таких елементів як Гелікоптер (Windmill), Хедспін (Headspin), Флаєр (Flare). Більше уваги приділялось футворку (Footwork або Floor Work). Цей, сьогодні застарілий, брейк став надзвичайно популярним серед молоді та вуличних угрупувань Південного Бронксу. Тут він пройшов значний шлях розвитку.

      До наступного етапу розвитку долучились різноманітні групи людей, серед яких найвідомішими були Zulu Kings, Rock Steady Crew. Знайчний внесок додав діджей Africa Bambaataa, що створював музику для брекденсу. Rock Steady Crew додали багато акробатичних рухів у брейкденс. Серед них: Хедспін, Бекспін, Хендглайд та Гелікоптер.


Наш Керівник

ОСАДЧИЙ МАКСИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

м. тел. 093-907-76-06

 

Розклад занять:

Понеділок: 17:00 - 19:45
Середа: 17:00 - 19:45
Неділя: 17:00 - 19:45


     У 1980-их популярність брейк-дансу різко пішла на спад. Однак на початку дев’яностих танець отримує друге дихання. З’являються такі вражаючі елементи як флаєр (flare), ейртвіст (airtwist), найнті (1990).

     Щодо окремих частин брейк-дансу часто вживають такі терміни як топрок (toprock), апрок (uprock), футворк (footwork), фрізи (freezes), суїсайди (suicides) та пауермув (power move). “).

     Всі ці терміни пов’язані з навчанням у гуртку.  Заняття   сприяють розвитку та формуванню у вихованців особистісно-ціннісного ставлення до хореографічного мистецтва, вихованню художніх інтересів , морально-естетичних ідеалів, культури здоров’я відповідно до вікових та індивідуальних особливостей дітей. Комплекс різнопланових вправ, що використовуються на заняттях, спрямовані на розвиток творчої активності, артистизму, музичності, танцювальних здібностей, формування правильної постави, рівномірного розвитку м’язового корсету, координації рухів. Вихованці отримують спортивну підготовку, набувають красиву фігуру. Тож, заняття брейком надають можливість не лише навчитись гарно танцювати, а й зміцнити власне здоров’я.