Всеукраїнська виставка-конкурс науково-технічної  творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!»

ХІД ЗМАГАННЯ

Членами журі було проведено оцінку експонатів, представлених на Всеукраїнську виставку-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!». Експонати виставки були представлені в п'яти номінаціях: "Прилади та обладнання", "Ігри та іграшки з елементами техніки", "Техніка майбутнього", "Спортивно-технічне моделювання" та "Архітектура та будівництво".
Експонати виставки були представлені різноманітною кількістю виробів, виготовлених власноруч її учасниками, а саме: моделі літаків та суден, автомобілів та іграшок, механічних та електронних приладів, макетів різноманітних архітектурних споруд.
У розділі "Прилади та обладнання" представлені прилади з радіоелектроніки, засоби зв’язку, обладнання з автоматикою, прилади, пристрої та обладнання електротехнічного призначення, вдосконалені блоки живлення, регулятори напруги та струму, освітлювальна техніка, а також мініатюрні моделі верстатів, технологічних інструментів та макетів промислового обладнання, приладів та обладнання оригінальних конструкцій.
Представлена низка судно- авіа- та автомоделей всіх класів та категорій, а саме: моделі суден, авіаційні та автомобільні моделі, моделі ракет; стендові технічні та архітектурні моделі, макети та моделі космічних кораблів, ракетоносіїв, стартових установок; самохідні керовані моделі; зразки військової ракетної техніки. Експонати вихованців виготовлені із витончених деталей картону, шпону, дерева різних порід з використанням фарб, лаку, тканин та ниток різної товщини. Дитячі вироби залишають глибокі враження у глядачів і є результатами старанної роботи вихованців.
Широко представлений розділ іграшок з елементами техніки: це і вироби з металу, дерева, тканини й інших природних і штучних матеріалів у поєднанні з елементами механіки та електроніки.
Представлені експонати можуть бути не тільки цікавими іграшками а й прикрасять інтер’єр. Майстерно підібрані матеріали й оригінальність задуму, кмітливість авторів додають виробам особливої привабливості. Неспадаючої популярності серед іграшок займають роботизовані моделі.
Техніка майбутнього представлена низкою різноманітних виробів таких, як ракетоносії, макети та моделі космічних кораблів, системи спостереження, стартові установки, космодроми; самохідні керовані моделі; зразки військової ракетної техніки та техніка історичної серії.
Ряд представлених моделей інтригують та викликають приємний подив своєю захоплюючою фантастичною формою. Творчо працюючи над виготовленням своїх експонатів, вихованці набувають основних трудових навичок, навчаються працювати з інструментами, матеріалами, ознайомлюються з методами та прийомами роботи, а також з конструкторськими особливостями щодо побудови різних виробів та їх конструювання.
Серед експонатів, що представляють різні напрямки сучасної та історичної архітектури, незмінною традицією є звернення до наших коренів. Саме ці природні витоки яскраво та з великою любов'ю до рідного краю зворушливо відображені у ряді робіт вихованців практично з кожного регіону нашої країни.
Переможці та учасники виставки-конкурсу були нагороджені дипломами Українського державного центру позашкільної освіти.


ПЕРЕМОЖЦІ

  • Серед регіонів учасників виставки слід відмітити тих, які представили найбільш широкі експозиції це: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Херсонська, Чернігівська області та місто Київ.

Бажаємо учасникам виставки-конкурсу подальших успіхів, натхнення та здійснення творчих задумів.