27-29 квітня 2015 року у м. Дніпропетровську відбулись Всеукраїнські змагання учнівської молоді з повітряних зміїв. Змагання, організовані Українським державним центром позашкільної освіти, проходили на базі Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді (директор Волкова Людмила Василівна).

Змагання творчих та небайдужих до неба і краси польоту учнів зібрало 41 «змієлюба» з Дніпропетровської, Черкаської, Вінницької, Хмельницької, Рівненської, Сумської областей та міста Києва. В основному складі команд були хлопці та дівчата 10-15 років, які за участі керівників гуртків позашкільних закладів України, створили справжні твори мистецтва, які підіймалися вгору на десятки метрів та ширяли над Землею, наче інопланетні птахи та звірі.

На змаганнях 2015 року було встановлено Всеукраїнський рекорд, який буде внесено до книги рекордів України: був запущений у повітря повітряний змій-потяг, складений зі 100 міні-зміїв. Цей рекорд встановила Дніпропетровська команда школярів під керівництвом Сільченко Олега Анатолійовича. Треба відзначити, що дніпропетровці у минулому році взяли участь у світовому фестивалі повітряних зміїв у Китаї (м. Фан-Донг), де змагалися більше ТИСЯЧІ учасників з повітряним зміями різних конструктивних класів. На цьому фестивалі китайські учасники підняли у повітря змій-потяг який складався з ОДНІЄЇ ТИСЯЧІ міні зміїв, що стало світовим рекордом. Тому українським любителям повітряної екзотики є до чого прагнути.

Переможцем Всеукраїнських змагань учнівської молоді з повітряних зміїв стала команда Дніпропетровської області, яка перемогла у більшості класів моделей. Особлива перевага дніпропетровців була у класах «Повітряного бою зміїв» та «Змійовому потязі» (тренер Сільченко Олег Анатолійович);

Друге місце посіла команда Черкаської області (тренер Шепіль Володимир Якович;

Третє місце посіла команда Вінницької області, (тренери Водзянівський Олександр Миколайович, Когут Олег Миколайович).

Змагання пройшли в дружній сердечній атмосфері теплого, сонячного дня. Яскраве дійство на трасі біля аеродрому «Кам’янка» зібрало корок з проїжджаючих автомобілів, пасажири яких закохались у літаючі «сонечка», вітрильники, різномастих драконів та навіть рожевих слонів.

Поздоровляємо переможців та призерів Всеукраїнських змагань з повітряних зміїв 2015 року і бажаємо всім авіамоделістам України успіхів у наступних Всеукраїнським змаганнях.

23OLYMPUS DIGITAL CAMERA567891011