Всеукраїнські відкриті очні змагання учнівської молоді (молодші юнакі, старші юнакі) з радіозв`язку на коротких хвилях та зі швидкісної радіотелеграфії (IV ранг)

ХІД ЗМАГАННЯ

Змагання з радіозв`язку на коротких хвилях проводились на мальовничих просторах херсонських лісових масивів біля Олешківських пісчаних пустель. Юні радисти розташовувались під соснами по колу радіусом до 900 метрів з малопотужними радіостанціями та проводили радіоконтакти між собою. Спочатку спілкування відбувалось у телефонному режимі (рідною та англійською мовами), а потім - у телеграфному, за допомогою азбуки Морзе. Змагання тривали одну годину, потім юні радіоаматори складали звіт, який перевіряла суддівська коллегія. Переможцями стали ті діти, яки провели максимальну кількість радіозв`язків при мінімумі помилок. Наступна вправа у змаганнях проходила у радіокласі - автоматичний датчик кода Морзе передавав знаки телеграфної азбуки зі швидкістю, що постійно збільшувалась (з інтервалом на 10 знаків на хвилину більше). Юні радисти справились із завданням - більшість приймала радіограми зі швидкістю 100-120 знаків на хвилину, а переможець -150 знаків на хвилину! Наступного дня учасники команд змагались у передаванні знаків азбуки Морзе на телеграфних ключах, як класичних так і автоматичних. Першість визначалась за сумою балів набраних учасниками у 4 вправах.


ПЕРЕМОЖЦІ

  • НАГОРОДИ

    Дипломами Українського державного центру позашкільної освіти нагороджено 32 дитини.

Бажаємо всім учасникам змагань міцного здоров`я, вдалих успішних стартів не тільки на Всеукраїнських, а й на Міжнародних радіоспортивних змаганнях!