"Х Всеукраїнський відкритий літературно-музичний фестиваль вшанування воїнів «Розстріляна молодість»"

ХІД ЗМАГАННЯ

Літературно-музичний фестиваль вшанування воїнів України «Розстріляна молодість» у 1999 році започаткував полковник СБУ у відставці, поет та письменник Анатолій Шмалюк. Фестиваль-реквієм в пам’ять про бойових побратимів відбувся в приміщенні Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги. Захід проводиться з метою патріотичного виховання молоді на кращих зразках поетичної та пісенної творчості. Впродовж останніх кількох років у творчих виступах на фестивалі порушується тема війни на Донбасі, а його учасниками та гостями стають бійці 95-ї бригади й рідні загиблих військовослужбовців. Захід розпочався прес-конференцією організаторів, учасників бойових дій, представників адміністрації, почесних гостей фестивалю. На ній було висвітлене велике значення вшанування воїнів, які боронять незалежність України, та виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму та любові до України. Потім відбувся натхненний виступ зведеного духового оркестру «Народного художнього колективу» «Гучні сурми» Житомирського державного будинку художньої та технічної творчості, колективу «Возвягель» Державного навчального закладу «Новоград-Волинське вище професійне училище» та Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу Національного транспортного університету. Конкурс відбувся у кількох номінаціях - «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво», «Література та кіномистецтво», «Фотомистецтво», під час проведення яких були відзначені найкращі роботи. У фінальній виставці художньої фотографії, образотворчого мистецтва та технічної творчості взяли участь роботи 190 юних митців, експонати якої були розміщені в фойє театру, де проходили події фестивалю. У художніх творах, представлених на цій площадці, мистецькими засобами відтворені почуття вихованців навчальних закладів до своїх захисників, а також їх прагнення до миру, закарбована пам'ять покоління про військові подвиги.. На гала-концерті виступили переможці відбіркового етапу фестивалю - 676 артистів, виступи яких були присвячені військовому подвигу. Усім переможцям фестивалю були вручені дипломи Українського державного центру позашкільної освіти.


ПЕРЕМОЖЦІ

  • Переможці

    Одними з найяскравіших переможців фестивалю стали віртуози військової музики - «Народний художній колектив» духовий оркестр «Гучні сурми» Житомирського державного будинку художньої та технічної творчості, учнів Житомирського професійного політехнічного ліцею, керівники Григорій Мазарчук та Василь Зосім, та «Народний художній колектив» духовий оркестр «Возвягель» Державного навчального закладу «Новоград-Волинське вище професійне училище», керівник Петро Гаврилюк, які порадували своїх глядачів кращими зразками оркестрових музичних творів у сучасному виконанні.

Х Всеукраїнський відкритий літературно-музичний фестиваль вшанування воїнів «Розстріляна молодість» - це масштабний захід, спрямований на військово-патріотичне виховання та вшанування воїнів України, щороку збирає тисячі людей, які щиро прагнуть миру та вшановують воїнів, які готові віддати за мирне небо над нашою головою найдорожче.