12 червня 2015 року на базі Українського державного центру позашкільної освіти члени журі розпочали роботу над оцінюванням експонатів постійно діючих Всеукраїнських виставок-конкурсів науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” та учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

У всіх розділах виставок представлено біля семисот робіт вихованців позашкільних навчальних закладів із 22 регіонів України. Не подали роботи своїх вихованців представники Луганської та Харківської областей.

Слід відзначити, що з кожним роком роботи вихованців гуртків технічного профілю виконуються на більш високому рівні. Автори використовують сучасні технології для виконання складних технічних операцій. Велика кількість робіт виготовлена з вторинної сировини. Вражає фантазія та креативність юних талантів, з якою вони  підходять до виконання виробів з картону, пластику, пінопласту, залишків будівельних та підручних матеріалів. Наприклад, вихованці клубу юних техніків «Кварц» Чернівецької області, виготовили макет «Свято-Миколаївський собор», використовуючи при цьому тільки картон вторинного використання.

Усі роботи мають різноманітну спрямованість, деякі з них є результатом винахідницької та раціоналізаторської діяльності: фантастичні ідеї, проекти, розробки, моделі – прообрази техніки майбутнього.

Експонат «Підводне місто майбутнього», виконаний вихованцями Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, відрізняється не тільки масштабністю задуму (самий великий макет на виставці), але й тим, що поштовхом для його створення стали надзвичайно швидкі успіхи науки і техніки, а також питання перенаселення нашої планети. Скоро настане час, коли перед людиною постане питання необхідності заселення підводних просторів Світового океану.

В експозиції виставки представлені пристрої, які використовуються в сільськогосподарській техніці, діючі електрифіковані стенди, панно, які пояснюють фізичні процеси та сприяють кращому засвоєнню навчального матеріалу, макети та моделі космічних кораблів, ракетоносіїв, систем спостереження, стартових установок, космодромів; самохідні керовані моделі; зразки військової ракетної техніки.

Багато цікавих зразків ігор та іграшок, наприклад роботу «Шалені кульки-3» представили вихованці Старокостянтинівської міської станції юних техніків. З допомогою механічних пристроїв та земного тяжіння, скляні кульки приводяться у дію і без зупинне «біжать» по дротовим шляхам, цей рух зачаровує та підіймає настрій.

Також представлені спортивно-технічні моделі всіх класів та категорій, а саме: моделі суден, ракет, авіаційні, автомобільні, стендові моделі та багато іншого.

Особливої уваги заслуговує розділ «Архітектура та будівництво», в якому представлені макети та проекти багатьох видів споруд, будівель, будівельних комплексів, фрагментів вулиць та міської забудови, залізничних вокзалів та багато іншого. Із піднесенням патріотичного настрою серед українців в архітектурі також можна побачити національну символіку. Серед виставкових робіт особу увагу заслуговує макет житлового комплексу «Тризуб» (Костопільський центр технічної творчості та комп’ютерних технологій), який виготовлений з пінопласту. Якщо цей проект втілити в життя, то з висоти пташиного польоту жилий комплекс буде радувати око формою нашого герба.

Роботи вихованців позашкільних навчальних закладів Вінницької та Дніпропетровської областей вражають точністю пропорцій та деталізацією: макет Крижопільської державної адміністрації, двоповерховий котедж, макет загородного будинку та ін. Всі роботи виконані з дотриманням масштабу, увагою до деталей.

Кожна з наданих робіт заслуговує на увагу та високу оцінку. Тому журі буде складно визначити переможців. Але те, що всіх учасників виставки можна назвати переможцями – безперечно, бо вони вже є учасниками Всеукраїнських виставок!

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку.

DSC02901 DSC02897 DSC02896 DSC02893 DSC02894 DSC02895 DSC02899 DSC02891 DSC02883 DSC02886 DSC02885 DSC02884 DSC02887 DSC02882 DSC02880