875fУ Всеукраїнській виставці взяла участь учнівська молодь загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій, позашкільних навчальних закладів, професійно-технічних училищ.

В цьому році на виставку було подано понад 300 робіт із 23 областей України та м. Києва. У заході не брали участі вихованці навчальних закладів Харківської області.

Виставка проводиться серед творчих робіт учнівської молоді, які пов’язані з вирішенням конкретних проблем в галузі науки, техніки та виробництва. Яскравою ілюстрацією цього є робота вихованців гуртка «Авіамоделювання» Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Безпілотний літаючий комплекс». Дана безпілотна система безпосередньо потрібна на виробництві, в фермерських господарствах, рибоохоронних закладах, у лісовому господарстві. Безпілотна система оснащена двома відеокамерами широкого огляду, які дозволяють дистанційно контролювати політ та фіксувати все, що потрапить в поле зору камер. Також під час польоту за допомогою GPS навігації можна визначити положення літака, використовуючи програму «Google maps». Особливо актуальним даний комплекс буде для розвідувальних цілей АТО, оскільки має необхідний радіус дії та невеликий бюджет для виготовлення.

Вихованці, бажаючи полегшити процес власного навчання, виготовляють діючі електрифіковані стенди, панно, які сприяють кращому засвоєнню учбового матеріалу. Наприклад, вихованці Вищого професійного училища Житомирського державного технологічного університету виготовили стенд «Діюча модель ноутбуку», який дозволяє демонструвати та вивчати роботу системи BIOS, досліджувати та налаштовувати всі доступні параметри, запускати спеціалізовані доступні програми, які працюють без стандартної операційної системи.

На виставці також представлені спортивно-технічні моделі всіх класів та категорій, а саме: моделі суден, авіаційні та автомобільні моделі, моделі ракет, стендові технічні та архітектурні моделі, зразки саморобних ігор й іграшок, макети та моделі космічних кораблів, ракетоносіїв, систем спостереження, стартових установок; самохідні керовані моделі; зразки військової ракетної техніки.

Відвідучвачі виставки можуть побачити пристрої, які використовуються в сільськогосподарській техніці. Вихованці Волинської області власноруч виготовили «Мотоокучувач» – даний прилад може застосовуватись для посадки картоплі або посіву кукурудзи чи буряків та приводиться в рух двигуном бензопили «Урал-2». Це дає можливість обробляти культури з різною шириною міжряддя і, що найголовніше, ціна даного виробу не перевищує 500 грн.

Проаналізувавши експонати виставки, можна зробити висновки, що лідерство утримують Волинська, Сумська, Чернігівська області та м. Київ. З цього випливає, що стан технічних гуртків цих регіонах України найкращий. Також можна стверджувати про збільшення складності та якості виконання робіт. Це безпосередньо пов’язане з розвитком техніки і технологій та доступністю матеріалів. Хочеться зазначити, що зростає практична спрямованість робіт, що свідчить про розвиток винахідництва та технічної творчості.

Кожен експонат вражає об’ємом зробленої роботи, точністю виконання та оригінальністю задуму. І сьогодні на виставках Українського державного центру позашкільної освіти ми хочемо представити результат творчої праці рук вихованців. Ми пропонуємо познайомитися з творчими роботами дітей, які займаються в технічних гуртках, відвідавши наші виставки.

65u 43hgl 23hc j89