14-18 травня 2015 року в м. Дніпропетровську відбулися Всеукраїнські змагання учнівської молоді з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів. Змагання були організовані Українським державним центром позашкільної освіти та КПНЗ «Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді».

Учасниками змагань були 37 «астронавтів», хлопців та дівчат 9-17 років з Дніпропетровської, Івано-Франківської, Волинської, Чернігівської, Сумської, Херсонської та Черкаської областей.

Для участі у змаганнях юними ракетомоделістами були створені складні інженерні вироби, які, як справжні космічні апарати, за допомогою одного, двох або багатоступеневих ракетних двигунів, піднімалися на десятки метрів у повітря. Ракети були оснащені спеціальними комп’ютерними «чіпами», які передавали сигнал на центральну наземну ЕОМ, де відбувалося керування польотами апаратів та визначалася висота польоту з  точністю до 100 міліметрів.

Два перших дня змагань на аеродромі Кам’янка пройшли у вітряну погоду. Юним спортсменам приходилось долати не один кілометр, щоб повернути свою ракету на місце старту та встигнути прийняти участь у наступному турі-запуску. Тому фізичні дані учасників змагань мали бути також на «космічному рівні».

Переможцем Всеукраїнських змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту стала команда Дніпропетровської області, яка перемогла у більшості класів моделей (Волканов Ігор Анатолійович – керівник ракетомодельного гуртка «Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді», президент Федерації ракетомодельного спорту України).

Друге місце посіла команда Чернігівської області (Смолянко Віталій Вячеславович – керівник ракетомодельного гуртка Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді).

Почесне третє місце посіла команда Херсонської області (Сидоренко Віталій Вікторович – керівник ракетомодельного гуртка Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді).

У Всеукраїнських змаганнях юних ракетомоделістів місця розподілились наступним чином:

1 місце – команда Чернігівської області (Приданніков Денис Борисович –керівник ракетомодельного гуртка Ніжинської станції юних техніків);

2 місце – команда Івано-Франківської області (Львович Валерій Федорович – керівник  гуртка Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді);

3 місце – команда Сумської області (Петрівний Сергій Іванович – керівник гуртка Сумської районної станції юних техніків).

Для всіх учасників була організована екскурсія до Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова. З захопленням та затримуючи подих всі спостерігали за працюючими моделями самої найсправжньої космічної техніки. З незабутніми враженнями хлопці та дівчата повернулися додому, щоб знову і знову долати сходинки на шляху до своїх космічних мрій.

Вітаємо переможців та призерів Всеукраїнських змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів і бажаємо всім «космічним» учасникам та їх керівникам успіху у наступних змаганнях.

Юним спортсменам, які увійдуть до складу збірної команди України, ми зичимо успіху на Чемпіонаті Європи 2015 року, який відбудеться цієї осені у    м. Львові.

0_11746d_f876d555_orig OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA