ВСЕУКРАЇНСКІ ВІДКРИТІ ЗМАГАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ З РАДІОЗВ`ЯЗКУ НА КОРОТКИХ ХВИЛЯХ ТА ЗІ ШВИДКІСНОЇ РАДІОТЕЛЕГРАФІЇ

ХІД ЗМАГАННЯ

До програми змагань з радіозв`язку на коротких хвилях включено три тури: юні спортсмени змагались у телефонному турі (радіоконтакти за допомогою мікрофона), телеграфному турі (за допомогою телеграфної азбуки Морзе) та англомовному турі.  Команди використовували малопотужні  радіостанції, саморобне антенне обладнання, аккумулятори 12 вольт. Апаратура була розгорнута у лісі на відстані до 100 метрів по колу між командами, склад яких - 2 спортсмена. За одну годину змагань потрібно було встановити максимальну кількість радіозвязків між собою та скласти звіт, який потім перевірила суддівська бригада. Першим туром розпочався черговий день змагань - лідерами були херсонці та кияни, у них у звітах виявлась найбільша кількість радіоконтактів. Наступні тури - телеграфний та англомовний виявили проблеми у киян - вони втратили залікові бали - підвела апаратура, вийшли з ладу акумулятори.Краще спрацювала  команда полтавчан, яка вийшла на третє місце, а сюрпризом став дівочий дует з міста Остра - команда впевнено посіла друге місце.  Після змагань з радіозв`язку діти змагались у вмінні якнайшвидше приймати сигнали азбуки Морзе - швидкісна радіотелеграфія. Вони записували цифрові та буквені радіограми максимальною швидкістю, потім передавали самі - на телеграфному ключі.Радіограма зараховувалась, якщо в ній було не більш 5 помилок. Найвище місце отримував юний спортсмен, який набрав найбільшу кількість балів за прийом та передачу радіограм.


ПЕРЕМОЖЦІ

змагань з радіозв`язку на коротких хвилях

 • 1 МІСЦЕ

  команда Херсонського центру позашкільної роботи (Ліхтей Вікторія, Скорик Данило)

 • 2 МІСЦЕ

  команда СЮТ міста Остра Чернігівської області (Кошова Анна, Француз Віторія)

 • 3 МІСЦЕ

  полтавчане (Кізілов Дмитро, Остроушко Андріян)

в особистому заліку серед хлопців

 • 1 МІСЦЕ

  Карпович Федір

 • 2 МІСЦЕ

  Бондар Михайло

 • 3 МІСЦЕ

  Видайко Сергій

змагань зі швидкісної радіотелеграфії 

 • 1 МІСЦЕ

  команда колективної радіостанції UT4UWC Київського Палацу дітей та юнацтва (Моісеєв Андрій, Кисельов Ілля)

  команда колективної радіостанції  UR6GWZ  (Ліхтей Вікторія, Скорик Данило) радіоклубу "Супутник" Херсонського Центру позашкільної роботи (серед областей)

 • 2 МІСЦЕ

  команда колективної радіостанції   UT4UXB  (Карпович Федір, Захарченко Григорій) Київської дитячо-юнацької спортивної школи "Віраж"

 • 3 МІСЦЕ

   команда колективної радіостанції  UR4PWL (Чайніков Володимир, Добровольський Любомир) Волинського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді