19-21 березня 2015 року у м. Львові був проведений Всеукраїнський пленер з ужиткового мистецтва «Таланти твої, Україно!», організований Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Центром творчості дітей та юнацтва Галичини.

У роботі пленеру взяли участь 36 представників з різних куточків України, зокрема: Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Сумської, Хмельницької областей. Його важливими особливостями було те, що Всеукраїнський пленер з ужиткового мистецтва передбачив багаторівневу організацію ділового діалогу, обмін практичним досвідом між педагогічними працівниками-митцями, які працюють у галузі народних мистецтв, а також створення дієвої майстерні-показу під час творчої праці вихованців.

19 та 20 березня було проведено науково-практичний семінар на тему: «Декоративно-ужиткове мистецтво у збірках Львівського музею етнографії та художнього промислу: історико-культурна цінність та перспективи актуалізації». На семінарі з цікавими доповідями про мистецтво народних промислів (українські народні гравюри, іграшки, кахлі, тканини, вінки, бісер, ікони на склі тощо) виступили наукові працівники інституту народознавства НАН України Дутка Романа, Шпак Оксана, Колупаєва Агнія, Федорчук Олена, Герус Людмила та інші. Кожна з доповідей супроводжувалась мультимедійною презентацією.

Після завершення науково-практичного семінару для учасників пленеру керівниками гуртків було проведено майстер-класи зі шнурової кераміки (Кушнір Христина Миронівна) та художнього ткацтва (Ващак Оксана Іванівна). Учасники пленеру мали можливість не тільки спостерігати за роботою дітей на конкурсі, а й самі долучитися до практичної роботи разом із учасниками обласного етапу конкурсу «Таланти твої, Україно».

Учасники також відвідати Львівський музей народної архітектури та побуту де було проведено низку майстер-класів.

20 березня проведене засідання методичного об’єднання керівників гуртків області та міста з ужиткового мистецтва.

IMG_1071DSC_0013IMG_1095