1 квітня 2015 р. в кабінеті Українському державному центрі позашкільної освіти відбувся семінар-тренінг з розвитку мовленнєвої культури педагогів. Захід був ініційований адміністрацією закладу. Проводила тренінг методист, спеціаліст 1 категорії, Сук Лариса Едуардівна.

Семінар відвідали близько 15 працівників Українського державного центру позашкільної освіти, а саме: заступник директора Левіна Ірина Єгорівна, завідувачі відділів, методисти, персонал інформаційно-технічної підтримки.

Присутні познайомились з поглядом на українську мову як на духовний код нації, поняттями мовної самоідентифікації, мовленнєвої культури як показника комунікативної компетентності тощо та з основними правилами ефективного спілкування. Тренер підкреслила, що успішне опанування педагогічної професії неможливе без культури мовлення, яке є основою успішного спілкування. В свою чергу, рівень мовної культури вчителя свідомо та несвідомо копіюється та засвоюється його учнями.

Учасники семінару-тренінгу із задоволенням виконували вправи на розвиток комунікативності. Вони отримали методику створення повідомлень для засобів масової інформації. У процесі виконання письмових завдань були розвинені та відпрацьовані навички підготовки письмових матеріалів про проведені Українським державним центром позашкільної освіти заходи. Методисти закладу створили методичні рекомендації для керівників гуртків щодо підготовки письмових матеріалів.

Завдяки проведеному навчанню зросла популяризація діяльності Українського державного центру позашкільної освіти в інформаційному просторі. На простих прикладах учасники семінару-тренінгу переконались, що підвищення мовленнєвої культури забезпечує значно ефективніше досягнення мети спілкування. Усі присутні висловили побажання щомісячно приймати участь у семінарах-тренінгах.

77