02-04 квітня 2015 року в місті Києві у Державному політехнічному музеї при Національному технічному університеті України «КПІ» відбувся Всеукраїнський семінар-практикум для суддів судномодельного напрямку на тему: «Інновації в методиці суддівства змагань з судномодельного напрямку». У семінарі взяли участь 25 працівників позашкільних навчальних закладів з десяти регіонів України, а саме: Миколаївської, Житомирської, Черкаської, Чернівецької, Хмельницької, Волинської, Сумської, Одеської, Полтавської областей та міста Києва.

На відкритті з вітальним словом виступили: Асташова Світлана Георгіївна, представник Міністерства молоді та спорту України; Деміденко Сергій Степанович, Президент Федерації судномоделізму і судномодельного спорту України, завідувач судномодельної лабораторії Українського державного центру позашкільної освіти; Шабовта Сергій Борисович, голова Всеукраїнської асоціації ветеранів підводників; Писаревська Наталія Володимирівна, директор Державного політехнічного музею при Національному технічному університеті України «КПІ»; Акімов Ігор Олександрович, суддя Міжнародної категорії.

Під час семінару були розглянуті наступні питання:

  • Підсумки проведення та суддівства всеукраїнських заходів з дітьми та учнівською молоддю з судномодельного напряму у 2014 році та план проведення масових заходів з судномодельного спорту на 2015 рік;
  • «Правила спортивних змагань з судномодельного спорту» у редакції 2015 року;
  • Оформлення протоколів змагань за допомогою програми для роботи з електронними таблицями Microsoft Excel;
  • Особливості застосування електронної системи «MYLAPS RC» на змаганнях з судномодельного спорту;
  • Міжнародні правила змагань NAVIGA. Уточнення правил проходження дистанції у класах моделей F2 та F4 секції «NS»;
  • Правила змагань з судномодельного спорту моделей класу «F-МБ»;
  • Формування складів суддівських колегій змагань 2015 року.

Семінар-практикум проводився у рамках Відкритого чемпіонату України з судномодельного спорту (моделі секції «С»). Чотири учасника семінару-практикуму взяло участь у роботі суддівської колегії Відкритого чемпіонату України, вісім учасників семінару пройшли стажування в суддівських бригадах стендової оцінки змагань.

За результатами  проведення семінару порушено клопотання до Федерації судномоделізму і судномодельного спорту України щодо підвищення суддівських категорій та видачі посвідчень суддів з судномодельного спорту учасникам семінару.

245

76101098