28 квітня 2015 року в м. Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум методистів позашкільних навчальних закладів України на тему: «Якісне методичне забезпечення навчально-виховного процесу у позашкільному навчальному закладі», організований Українським державним центром позашкільної освіти на базі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова спільно з Міністерством освіти і науки України, завданням якого було визначення основних вимог до підготовки навчальних завдань з позашкільної освіти науково-технічного та художньо-естетичного напрямів, а також розвиток співпраці та обмін досвідом у сфері методичної роботи.

         В семінарі взяли участь більше 50 педагогів з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей та міста Києва.

         Гостей семінару привітав ректор Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, академік НАПН України, член кор. НАПН України, доктор філософських наук, професор Андрущенко В.П. та представники Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, вищих навчальних закладів, вчені і практики позашкільної освіти.

У своєму вітальному виступі Народний депутат України ІІ та ІІІ скликань, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Красняков Є. В. акцентував увагу присутніх на прийнятті нових законів, які стосуються системи позашкільної освіти, зокрема на збереженні в проекті нового «Закону про освіту», який буде розглянуто 30 травня 2015 року на засіданні Верховної Ради, поняття «позашкільна освіта» та на розвитку мережі її закладів. Також він розповів про повернення пільг педагогічним працівникам при їх виході на пенсію, збереження методичних кабінетів та інше.

Начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Середницька А.Д. в своєму виступі відзначила прогресивність системи позашкільної освіти України, яка не має світових аналогів, закликала присутніх до більш активної громадської позиції у випадках спроби місцевих органів влади щодо закриття позашкільних навчальних закладів, озвучила позицію Міністерства освіти України на підтримку мережі в цілому та кожного окремого позашкільного закладу. Вона акцентувала увагу учасників семінару на тому, що методична служба є ключовою фігурою в позашкільному навчальному закладі, оскільки саме від неї залежить якість та розвиток позашкільної освіти. Середницька А.Д. відзначила завдання охоплення якомога більшої кількості дітей цікавими заняттями по інтересам та спрямування державної політики у сфері позашкільної освіти на створення умов для здобуття вихованцями якісної позашкільної освіти. Вона оголосила статистичні дані про те, що більше мільйона дітей та учнівської молоді постійно займаються в гуртках позашкільних навчальних закладів України.

Завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор Биковська О.В. розповіла про необхідність активного просування послуг системи позашкільної освіти для її розвитку, зокрема необхідності більш широкого висвітлення проведених позашкільними навчальними закладами заходів та розміщення цієї інформації в соціальних мережах та презентувала сайт та сторінку «Позашкільна освіта в Україні». Вона запропонувала присутнім брати активну участь в цьому процесі та в об’єднанні зусиль для розвитку позашкільної освіти.

Директор Українського центру позашкільної освіти Шкура Г.А. також привітав методистів позашкільних навчальних закладів та розповів про високу якість позашкільної освіти в Україні та про участь зразкових колективів позашкільних навчальних закладів у міжнародних заходах та теплий прийом і популярність української громади у світі.

         На пленарному засіданні учасники семінару познайомились з методичним забезпеченням навчального процесу в польських освітніх закладах, поширенням інноваційних форм роботи у позашкільних навчальних закладах України, проектними формами розвитку в системі позашкільної освіти та іншими актуальними питаннями діяльності позашкільних навчальних закладів України.

         Майстер-клас «Підготовка якісних навчальних програм з позашкільної освіти» провів завідувач відділу науково-методичного забезпечення Українського державного центру позашкільної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова Биковський Т.В., який зупинився на основних труднощах при створенні типових навчальних програм для системи позашкільної освіти та законодавчій базі цього процесу. Він також торкнувся питань законодавства, розвитку та державної підтримки позашкільної освіти в інших країнах, зокрема в Литві, Польщі, Сполучених Штатах Америки.

На завершення семінару методистів позашкільних закладів України відбувся круглий стіл, під час якого усі присутні взяли участь у обговоренні доповідей семінару щодо якісного методичного забезпечення навчально-виховного процесу в позашкіллі.

         На закінчення заходу всім учасникам семінару урочисто були вручені сертифікати Міністерства освіти і науки України, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Українського державного центру позашкільної освіти. Учасники семінару висловлюють подяку організаторам та співорганізаторам Всеукраїнського семінару-практикуму «Якісне методичне забезпечення навчально-виховного процесу у позашкільному навчальному закладі».

DSC02444DSC02447DSC02450DSC02464DSC02478DSC02494DSC02497DSC02501DSC02519DSC02528DSC02532DSC02535DSC02536DSC02543DSC02547DSC02548DSC02555DSC02559DSC02560DSC02578DSC02588