1 грудня 2023 року в місті Кропивницький пройшов ІІ Відкритий Всеукраїнський творчий інклюзивний фестиваль “Натхнення без кордонів”.

У Фестивалі взяло участь понад 600 дітей та молоді з інвалідністю – вихованці  закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти України віком від 6 до 25 років.

3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя, звернути увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Проведення цього Фестивалю дало можливість дітям та молоді з інвалідністю представити свою творчість широкій глядацькій аудиторії. Учасники заходу змагались у вокальному, музичному, театральному, хореографічному та декоративно-прикладному мистецтві у молодшій, середній, старшій та змішаній вікових категоріях.

Обов’язковою умовою конкурсної програми було спільне виконання номерів учасниками з інвалідністю разом з друзями, рідними, вихованцями творчих колективів, що сприяло їхній соціалізації. В ході проведення заходу усі бажаючи мали можливість переглянули виставку робіт учасників конкурсної програми декоративно-прикладного мистецтва на тему “Політ фантазії”, відеопрезентацію творчих робіт учасників номінацій: вокальне, музичне мистецтво, театральне та хореографічне мистецтво.

Жюрі фестивалю переглянуло конкурсні роботи й прийняло рішення визначити усіх учасників фестивалю переможцями, розподіливши конкурсантів на дипломантів першого, другого та третього ступеня.

Цього року фестиваль зібрав учасників з 15 регіонів України: з Волинської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Черкаської областей.

Організаторами Фестивалю виступили Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації, Комунальний позашкільний навчальний заклад “Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості” за підтримки Міжнародної асоціації позашкільної освіти, Кіровоградського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Народна академія творчості інвалідів”, молодіжного громадського об’єднання “Центр”.