Сьогодні, враховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває питання виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо. Адже саме патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, всиляє у звичайну людину силу, яка дає міць йти впевнено та безстрашно до мети в єдності зі своїм народом.

З 01 січня по 15 лютого 2024 року в Житомирському державному будинку художньої та технічної творчості в (заочно-дистанційному) форматі був проведений ХV Всеукраїнський літературно-музичний фестиваль вшанування воїнів України «Розстріляна молодість» – до Дня Героїв Небесної Сотні.

Організатори та співорганізатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, Департамент освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації, Житомирський державний будинок художньої та технічної творчості спільно з Житомирською обласною організацією воїнів-інтернаціоналістів Української спілки ветеранів Афганістану.

Президентом та засновником фестивалю є Анатолій Шмалюк, полковник Служби Безпеки України у відставці, ветеран військової контррозвідки Служби безпеки України у відставці, Член національної Спілки журналістів України, письменник, поет, володар золотої медалі за авторський проект «Розстріляна молодість».

До підтримки фестивального руху долучилися військовослужбовці ЗСУ, поети, письменники, журналісти.
Всеукраїнський літературно-музичний фестиваль вшанування воїнів України «Розстріляна молодість» є осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано захищати Україну як суверенну, незалежну, демократичну, правову державу, встановленню миру й злагоди в суспільстві.

У фестивалі взяли участь 4762 вихованці ( 707 художніх колективів та 548 робіт образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості) з 20-ти областей України, а саме: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей та м.Києва.
553 вихованці різножанрових гуртків з міст України стали переможцями в різних номінаціях. З них 241 художній колектив та 312 робіт образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості.
8 колективів вибороли найвищу відзнаку- «Гран-Прі» та нагороджені медалями фестивалю «Розстріляна молодість».

 

 

 

 

 

 

Хід проведеного заходу:
Оргкомітет, журі фестивалю розглянули надіслані відеоматеріали, творчі роботи, визначили переможців фестивалю та ухвалили нагородити дипломами Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України відповідних ступенів в номінаціях: «Вокальне мистецтво» «Хореографічне мистецтво», «Театральне мистецтво», «Музичне мистецтво», «Авторська поезія», «Література та кіномистецтво», «Декоративно-прикладне, образотворче мистецтво» та «Технічна творчість».

 

 

 

 

 

Відеоматеріали переможців та творчі роботи учасників фестивалю будуть розміщені на сайті Житомирського державного будинку художньої та технічної творчості http://bhtt.zt.sch.in.ua/ , на сторінках у Facebook: закладу та фестивалю «Розстріляна молодість» https://www.facebook.com/bhtt.zt.sch.in.ua , https://www.facebook.com/rostrilyanamolodist.ua

Reels представлених жанрів фестивалю тут: https://youtu.be/QEdFrXKrs3Y