В Українському державному центрі позашкільної освіти підведені підсумки та оновлено експозицію постійно діючої Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

Всеукраїнська виставка-конкурс проводилася з метою підведення підсумків роботи гуртків, творчих об’єднань декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, сприянню реалізації творчих задумів, залучення учнівської молоді до відкриття і розуміння прекрасного у навколишньому середовищі і у своєму житті, пробудження у дітей та молоді поваги до національної культурної спадщини.

На розгляд журі у цьому році було подано 1289 робіт з 22 регіонів України, а саме: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Тернопілської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Києва.

Дитячі роботи були представлені у таких номінаціях: художнє різьблення по дереву; гончарство та художня кераміка; художнє плетіння, ткацтво; в’язання спицями, гачком;    витинання; художня вишивка; народна лялька; м’яка іграшка; писанкарство; вироби з тіста; вироби зі шкіри; декоративний розпис, народний живопис; бісероплетіння; паперова пластика та оригамі; вироби з соломки; ізонитка; вироби з природних матеріалів; інші техніки виконання; графіка; живопис; батик.

Відео з роботами переможців та призерів номінацій – на YouTube каналі УДЦПО: https://www.youtube.com/playlist?list=PLUftx-oklLg4ru_IVZXkr80v8rzvtVmq2

Яскраві та різнобарвні, різні за стилями та техніками виконання, дитячі роботи вразили своєю мистецькою довершеністю, цікавими творчими підходами, поєднанням національних художніх традицій і сучасних технік.

Журі відзначили, що учасники продемонстрували творчу фантазію, високий рівень поданих  робіт, неповторність та оригінальність задуму в їх виготовленні.

Сюжети поданих робіт були різноманітні та майже в кожній номінації зустрічалася дівчина-берегиня – символ відродження вільної України. Кожна дитяча робота випромінує добро, дарує надію на мирне майбутнє країни.

Цікавими та вишуканими були вироби з фоамірану, канзаші, пластилінографії, паперопластики та валяння з вовни.

Вітаємо переможців та запрошуємо усіх бажаючих відвідати Всеукраїнську виставку-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та насолодитися красою дитячої творчості.

Посилання на Підсумковий Наказ: https://udcpo.com.ua/arts-orders-and-letters/