До 28-ї річниці Конституції України, яке ми відзначаємо в умовах воєнного стану через повномасштабне військове вторгнення армії рф, Українським державним центром позашкільної освіти спільно із нашими постійними партнерами – Військово-музичним управлінням Збройних Сил України та ГОВО «Коло.Медіа»,  з 28 травня по 28 червня 2024 року було проведено Всеукраїнський фестиваль-конкурс інструментального мистецтва «Армія дітям» (заочний/онлайн формат).

Фестиваль проводиться з метою посилення військово-патріотичної свідомості юних українців,  популяризації різних видів самодіяльного мистецтва, розвитку дитячого інструментального мистецтва та духових оркестрів, а також виховання активної громадянської позиції у нашої молоді.

Фестиваль-конкурс проводився у заочному/онлайн форматі. У ньому взяли участь 24 колективи (800 вихованців) з 10-ти областей України.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс інструментального мистецтва “Армія дітям” став справжнім святом української та зарубіжної музики та таланту. Він не лише продемонстрував високий рівень майстерності юних виконавців, а й сприяв розвитку дитячого інструментального мистецтва в Україні, вихованню патріотизму та любові до рідної культури.

Журі, до складу якого увійшли відомі українські музиканти та педагоги, оцінювало майстерність виконання, артистизм та емоційну виразність юних виконавців.

Учасники фестивалю-конкурсу змагалися у декількох вікових категоріях та номінаціях, представляючи сольні та колективні виконання музичних творів.

Переможцями у 2024 році стали:

Номінація «Змішана вікова категорія» (6-21 рік)

І місце:

Ансамбль гітаристів «Камертон», КЗПО «Палац творчості дітей та юнацтва» м. Павлоград Дніпропетровської області

Народний художній колектив «Дитячий духовий оркестр» ЦПО Тетіївської міської ради Київської області

ІІ місце:

«Зразковий художній колектив» ансамбль скрипалів Нововолинського ЦДЮТ Волинської області

Ансамбль духових інструментів ЦПО м.Володимир Волинської області

Зразковий духовий оркестр КЗ «Кагарлицький центр дитячої та юнацької творчості» Кагарлицької міської ради

Ансамбль скрипалів «Рондо» КЗ «Центр музично-естетичної освіти школярів» Берестечківської міської ради Волинської області

ІІІ місце:

Духовий ансамбль Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, м. Кам’янське Дніпропетровської області

«Народний художній колектив» оркестр духових інструментів «Зміна» КПНЗ «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості»

Оркестр «Гармонія» ЦПО «Веселка» Таращанської міської ради Київської області

Ансамбль гітаристів БДЮТ м.Горохів Горохівської міської ради Волинської області

Молодша вікова категорія

 

Номінація  Краще соло-виконання твору

І місце:

Недужа Анна, солістка оркестру «Гармонія» ЦПО «Веселка» Таращанської міської ради Київської області

ІІ місце:

Фронзей Олександра, солістка «Народного художнього колективу» духового оркестру  Палацу творчості учнів м. Миколаєва

Качмар Ірина, вихованка гуртка «Клас гри на фортепіано» КЗ «Центр музично – естетичної освіти школярів» Берестечківської міської ради Волинської області

Католик Роман, вихованець Устилузької дитячої школи мистецтв – Музею-садиби І.Стравінського Волинської області

Литвишко Варвара, вихованка інструментального гуртка «Ноктюрн» Полтавського обласного центр естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради

Конопелько Олександр, вихованець «Зразкового художнього колективу» духового оркестру Дитячого Центру позашкільної роботи Корабельного району м. Миколаєва

ІІІ місце:

Сташевська Злата, вихованка «Народного художнього колективу» духового оркестру Палацу творчості учнів м. Миколаєва

Хавтура Ілля, вихованець духового оркестру КЗ «Центр музично – естетичної освіти школярів» Берестечківської міської ради Волинської області

Колодій Максим, вихованець оркестру народних інструментів КЗ «Центр музично – естетичної освіти школярів» Берестечківської міської ради Волинської області

Номінація «Краще колективне виконання твору»

І місце:

Тріо бандуристів у складі: Сокол Олександри, Стецюк Марії, Ящик Уляни ансамблю «Срібні струни» БДЮТ м.Горохів Горохівської міської ради Волинської області

ІІ місце:

Зразковий фольклорний гурт «Щедрограй» Бершадський Будинок дитячої творчості Вінницької області

ІІІ місце

Вокально – інструментальний  ансамбль «Калинонька» КЗ «Центр музично – естетичної освіти школярів» Берестечківської міської ради Волинської області

 

 

Старша вікова категорія

Номінація «Краще соло-виконання твору»

І місце:

Лящук Мар’яна, вихованка ансамблю бандуристів «Центру музично – естетичної освіти школярів» Берестечківської міської ради Волинської області

ІІ місце:

Лежанський Данило, соліст оркестру «Бузькі перлини» Семенівського ліцею Благодатненської ТГ

ІІІ місце:

Михайло Мороз – вихованець «Народного художнього колективу» духового оркестру «Гучні сурми» Житомирського ДБХТТ

Переможців фестивалю-конкурсу нагороджено дипломами Українського державного центру позашкільної освіти (посилання на Дипломи – в підсумковому Наказі https://udcpo.com.ua/arts-orders-and-letters/

 

Номінація «Краще колективне виконання твору»

І місце 

Музична студія “Поступ”, КПНЗ “Центр дитячої та юнацької творчості «Ріднокрай» Криворізької міської ради Дніпропетровської області

ІІ місце 

Ансамбль гітаристів «Експромт», КЗ “Полтавський Палац дитячої та юнацької творчості Полтавської міської ради

«Зразковий художній колектив» дитячий духовий оркестр Рівненського міського Палацу дітей та молоді

Інструментальний ансамбль «Барабанщиці» Бершадського Будинку дитячої творчості Вінницької області

ІІІ місце

«Народний художній колектив» духовий оркестр «Гучні сурми» Житомирського ДБХТТ

«Народний художній колектив» оркестр народних інструментів КПНЗ Чернігівський обласний Палац дітей та юнацтва

Організатори фестивалю-конкурсу висловлюють щиру вдячність усім учасникам  за активну участь у заході та бажають подальших успіхів!

Підсумковий Наказ: https://udcpo.com.ua/arts-orders-and-letters/